Profil Lucie Hradecké

Lucie Hradecká (* 21. května 1985 Praha)

je česká profesionální tenistka, která na okruh WTA vstoupila v roce 2004. K březnu 2012 na něm vyhrálaLucka Hradecká třináct turnajů ve čtyřhře, v rámci okruhu ITF pak osmnáct událostí singlu a dvacet devět v deblu.

Na žebříčku byla nejvýše klasifikována pro dvouhru v červnu 2011 na 41. místě a ve čtyřhře pak v březnu 2012 na 10. místě. Trénuje ji Jiří Fencl.

Největšího úspěchu dosáhla 3. června 2011, když spolu s Andreou Hlaváčkovou vyhrály French Open v ženské čtyřhře.

V roce 2011 byla členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu.

Tenisová kariéra

2006

Premiérový titul na WTA Tour vyhrála roku 2006 v Portoroži spolu s krajankou Renatou Voráčovou z pozice nasazených čtyřek, když ve finále porazily bez boje druhý česko-francouzský pár turnaje Eva Birnerová a Émilie Loitová. V semifinále přehrály nejvýše nasazené Camerinovou a Gagliardiovou.

Ve Wimbledonu nastoupila v deblu s Hanou Šromovou. Jako kvalifikantky došly do třetího kola, v němž podlehly nasazeným pětkám Meghann Shaughnessyové a Anně-Leně Grönefeldové. Předtím postoupily bez boje přes turnajové dvanáctky Světlanu Kuzněcovou a Amélii Mauresmovou, obě singlové grandslamové šampiónky.

2007

Společně s Voráčovou se dostaly do semifinále čtyřhry na Indian Wells Masters, kde v úvodním kole porazily turnajové sedmičky Janette Husárovou a Shaughnessyovou a ve čtvrtfinále třetí nasazený pár Virginia Ruanová Pascualová a Paola Suárezová ve třech setech, než nestačily na turnajové jedničky Lisu Raymondovou a Samanthu Stosurovou.

Poté s Voráčovou triumfovaly v Bad Gasteinu po finálové výhře nad Ágnes Szávayovou a Vladimírou Uhlířovou. Obhájily titul z Portorože, když ve finále porazily dvojici Jelena Lichovcevová a Andreja Klepačová.

2008

Premiérové finále ve dvouhře na okruhu WTA si zahrála v červenci v Bad Gasteinu, kde jako kvalifikantka na cestě do finále porazila Rakušanku Patricii Mayrovou, aby v něm podlehla čtvrté nasazené Paulině Parmentierové 4–6, 4–6, když v úvodní sadě vedla 4–1 na gamy. Na této události odehrála takjé finále debla. Po turnaji se na žebříčku pro dvouhru posunula z 237. místa do okolí 150. příčky.

V úvodním kole dvouhry Wimbledonu odehrála vyrovnaný zápas s třináctou nsazenou Srbkou Anou Ivanovićovou. Ač byla dva míče od vítězství, utkání prohrála po setech 5–7, 6–2, 8–6.

V sezóně se probojovala do dvou finále událostí kategorie International ve dvouhře, a to ve Štrasburku, kde nestačila na Aravane Rezaïovou a v Istanbulu po hladké porážce 6–1, 6–0 s Věrou Duševinovou.

2010

Na ECM Prague Open přešla v prvním kole přes Stefanii Vögeleovou, když v úvodní sadě prohrávala již 1–5, nakonec průběh otočila a vyhrála 7–6(4), 6–2. Ve druhém pak porazila deblovou partnercu Moniku Niculesuovou hladce 6–2, 6–1. Skončila v semifinále na raketě Maďarky Szávayové.

2011

V dubnu podlehla ve finále turnaje v Barceloně Italce Robertě Vinciové. Singlový titul z události ITF získala na Strabag Prague Open, dříve známém jako ECM Prague Open, po finálové výhře nad kvalifikantkou Paulou Ormaecheaovouá.

V červnu zaznamenala největší úspěch ve své dosavadní kariéře, když společně s Andreou Hlaváčkovou vyhrály první grandslam na French Open. V celém turnaji neztratily ani jeden set. V úvodním kole přešly přes turnajové osmičky Benešovou a Záhlavovou-Strýcovou, ve čtvrtfinále zdolaly druhý nasazený pár Peschkeová a Srebotniková, v semifinále pak trojky Kingovou se Švedovovou a ve finále dominovaly nad sedmičkami turnaje Mirzaovou a Vesninovou, když zvítězily po setech 6–4, 6–3.

6. listopadu ve finále Fed Cupu proti Rusku nastoupila po boku Květy Peschkeové za stavu 2–2 do rozhodujícího zápasu. Ve dvou setech přehrály pár Maria Kirilenková a Jelena Vesninová – obě hráčky z první světové desítky ve čtyřhře a Česká republika tak po dvaceti třech letech vyhrála celou soutěž.

V prosinci 2011 pak (v tomto roce jako jediná hráčka na světě) dokázala při finále české tenisové extraligy 2011 v Prostějově těsně porazit v hale svoji fedcupovou kolegyni Petru Kvitovou.

2012

Na počátku sezóny vyhrála se stabilní spoluhráčku Hlaváčkovou turnaj v Aucklandu, když ve finále přehrály německo-italský pár Flavia Pennettaová a Julia Görgesová. Na Australian Open došly do semifinále, v němž podlehly Italkám Eraniové s Vinciovou, kterým potážku oplatily v Indian Wells, kde se probojobaly do semifinále. Druhý titul sezóny si připsaly na memphiském turnaji.